Як вибрати гітару: види, поради для початківців

Ви вирішили примкнути до лав гітаристів? Перш ніж ви зможете зачарувати своєю грою слухачів, вам потрібно багато чому навчитися. Але в цій статті ми поговоримо про такий важливий етап в житті кожного гітариста як вибір інструменту. Як вибрати гітару, які вони бувають і де купити гітару за вигідною ціною - всі ці питання ми з вами детально обговоримо.

Які бувають гітари?

• Акустичні гітари - можуть бути класичними і некласичними. Перші звичні в академічних і бардівських колах. Серед їх особливостей - середньої величини корпус, відсутність вирізу, досить широкий гриф з 18 ладами. Струни найчастіше на такі гітари ставляться нейлонові. Вони мають тепле, м'яке звучання і цілком підходять для новачків. На класичних гітарах навчають дітей в музичних школах. Купити класичну акустичну гітару - оптимальний вибір для новачка. Ви зможете навчитися грати класичні композиції, а також акомпонувати. Некласичні акустичні гітари ("вестерн", "дредноут", "фолк", "джамбо") мають великий корпус, вузький гриф і металеві струни. На корпусі може бути виріз, який полегшує доступ до останніх ладів. Саме такі гітари підходять для виконання блюзу, року.

Електрогітари коштують більше, ніж акустичні. Для такої гітари необхідно купити комбо-підсилювач. Крім того, можна купити педалі звукових ефектів або процесори ефектів (з великою кількістю ефектів). Звук на виході залежить від багатьох факторів. Це якість комбо-підсилювача, гітарних примочок і навіть шнурів. Вибираючи електрогітару, варто визначитися з жанром, в якому ви віддаєте перевагу грати, легка це або важка музика. Хоча електрогітари для початківців, як правило, є мультижанровими.

Електроакустичні гітари відрізняються від акустичних вбудованим темброблоком, який дозволяє підключати інструмент до підсилювача.

Напів-акустичні гітари дуже схожі на електрогітари. Вони мають порожнистий корпус з невеликим простором усередині. Саме цей вид гітар часто використовується в стилі джаз.

Бас-гітари мають низький діапазон звучання, на одну октаву нижче звичайних гітар. Бас-гітари були розроблені фірмою «Фендер» в 50-х роках XX століття.

За кількістю струн гітари бувають чотирьох-, шести-, семи-, дванадцятиструнними. Також існують і проміжні форми гітар, наприклад, 9-ти струнна гітара з трьома поодинокими і трьома здвоєними струнами.

Виділяють і такі види гітар як укулеле, теп-гітара, гітара Уоррен і інші. Великий вибір гітар ви знайдете в нашому інтернет-магазині. Ми допоможемо вам визначитися з вибором, надамо консультації і запропонуємо оптимальний варіант, який повністю відповідатиме усім вашим побажанням.